6 maja 2024 | Aktualności

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim

W dniu 26 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach Międzynarodowej Szkoły Podstawowej TE Vizja przy ul. Okopowej 59 uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego z Radzynia Podlaskiego. Gospodarzem spotkania była klasa 2a, której wychowankowie od samego rana byli podekscytowani i nie mogli doczekać się spotkania. Dla naszych gości przygotowany został szereg atrakcji.

 

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach ze studentkami kierunku Fashion Design z Akademi Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Warsztaty poprowadziła Pani Dziekan dr Magdalena Płonka oraz Pani Aleksandra Ratajczyk. Podczas warsztatów uczniowie omówili fascynującą rolę mniej znanych dzikich zapylaczy, a potem przenieśli się do świata rysunku, próbując swoich sił w ich oddawaniu na papierze. Nie mogło też zabraknąć kreatywnych warsztatów robienia mydełek. Zapach tych wyrobów unosił się w powietrzu przez cały dzień!

Uczniowie odwiedzili również pracownię Pani Kamili Malik, która opowiedziała fascynujące historie o skrzypcach, a nawet zagrała dla nas kilka niezwykle pięknych utworów.

Uczniowie nie tylko się uczyli, ale też świetnie bawili – dzięki Paniom z Biblioteki poznali tajemnice Teatru Kamishibai, a pod okiem Pana Pawła spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Wieczorem czekała na uczniów ekscytująca gra terenowa. Dzień zwieńczył wspólny posiłek i seans filmowy w sali kinowej.